Каждый человек имеет право на свободу передвижения

ГЛАВНАЯ - АРХИВ - РЕКЛАМА - События - Эмиграция - Работа - Учеба - Визы - Туризм - Аэробус - Деньги - Недвижимость - Шопинг - Технологии - Здоровье - Фотокадр
- Гид гурмана - Автотур - Странники - Зона закона - Безопасность - Интеграция - Страноведение - Культура - Просто жизнь - Иностранности - Спортивный интерес - Личный опыт

Географический указатель

Реклама
Интернет-магазин Одиссей

Содержание номера и географический указатель: «Заграница» №47 (152)

РАБОТА


Чехія вербує рівненських лікарів

Незабаром 1.200 кваліфікованих медичних працівників можуть залишити Україну. Саме таку кількість медиків збираються залучити до своїх закладів керівники медичної галузі Чеської Республіки. Як поідомляє «Громадське радіо», перші п'ятнадцять медиків з Рівного вже збирають валізи.

22/11/2002

Днями до Рівного завітав офіційний представник чеського Міністерства охорони здоров'я. На меті він мав лише одне – завербувати якомога більше рівненських лікарів на роботу до лікарень Чехії. І старання чеського гостя виявилися немарними. Головний лікар Центральної міської лікарні Рівного Євген Кучерук розповідає: «П'ятнадцять наших провідних фахівців укладають контракти з чехами. Чому – тому що там хороша зарплатня і вони будуть працювати за спеціальністю».

За умовами контракту, медичні сестри отримуватимуть в чеських лікарнях зарплатню в межах $400-600, а лікарі – $1.000-1.600. До того ж лікарів забезпечать житлом та медичними страховками. Між тим в чехів на наші кадри серйозні плани, адже сьогодні кваліфіковані чеські медики також їдуть на роботу за кордон – щоправда, у Німеччину, Францію, Британію. Тому п'ятнадцять рівненських медиків – дев'ять провідних хірургів та шість медичних сестер, які збираються до Чехії, – не останні українські фахівці, що їдуть за кордон на роботу.

Лікарі розуміють, чому їхні колеги вирішили їхати за кордон. Зокрема, головний лікар Рівненського пологового будинку №2 Ганна Чака переконана, що це краще, ніж звичайне заробітчанство, до якого вдаються кваліфіковані медики. «Нас радує, що вони хоч їдуть працювати за спеціальністю. Бо скільки наших колег, лікарів вищої категорії, середнього медичного персоналу, поїхало просто доглядати стариків в Італію, Португалію, Іспанію! Їдуть, щоб заробити, бо діти підростают і мають вчитися у вузах».

Масовий виїзд лікарів за кордон – наслідок кризи в медичній галузі України. Так вважає голова депутатської комісії з питань охорони здоров'я Рівненської міської ради Анатолій Бичков. Медики Рівного цього року недоотримали 70% бюджетних грошей. На думку лікаря-депутата, це спонукатиме медиків, які лишаються в Україні, до більш рішучих дій: «Я бачу одне-єдине, якщо до нас будуть так відноситися, прийдеться страйкувати... Нам це заборонено, але ми збираємося вийти на вулиці. Як голова комісії, я піду першим».

Ситуацію можна трохи виправити, якщо закласти у державний бюджет на 2003 рік на медицину 6,5% від всіх бюджетних витрат. Принаймні такий показник, на думку Всесвітньої організації охорони здоров'я, є мінімальним для фінансування системи охорони здоров'я в країні. Натомість в українському державному бюджеті на 2003 рік фінансування передбачене в сумі, що становить лише 2,5%.

Андрій МАТВІЙЧУК.
ШЕСТЬ ВИДОВ ФРАНЦУЗСКОЙ ЛЮБВИ
Что ждет девушку, впервые попавшую в Париж?

Любой зверек,
будь он последний гад,
насильной смене родины не рад

ФЕМИНИЗАЦИЯ АРМИИ
В Израиле женщины наконец-то добились равноправия с мужчинами

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ИЗ ТУРИСТОВ – В АБОРИГЕНЫ
Гражданам некоторых стран стать австралийцем теперь легче

КАК СТАТЬ ЗУБНЫМ ТЕХНИКОМ
Профессии зубного техника в Германии обучают по дуальной системе


ГЛАВНАЯ - АРХИВ - РЕКЛАМА - События - Эмиграция - Работа - Учеба - Визы - Туризм - Аэробус - Деньги - Недвижимость - Шопинг - Технологии - Здоровье - Фотокадр
- Гид гурмана - Автотур - Странники - Зона закона - Безопасность - Интеграция - Страноведение - Культура - Просто жизнь - Иностранности - Спортивный интерес - Личный опыт

«Заграница» - газета об эмиграции, работе, учебе и отдыхе за рубежом. E-mail: info@zagranitsa.info


© «Заграница» (1999-2019)